برند با ما

فرایند دیجیتال مارکتینگ

پس از تعیین نوع راهکار، تکمیل پرسش‌نامه و ارائه‌ی مستندات و پیش‌نیازها، مراحل و دیاگرام دیجیتال مارکتینگ، در یک فرایند مهندسی‌شده به‌شرح 5 مرحله‌ی زیر به‌حضور معرفی می‌گردد:

جهت عرضه مارکت شما بصورت دیجیتالی نیاز به، اطلاع از فرایند کار و سایر مباحث ذکرشده و فرایند مهندسی هست که حاوی مراحل مختلفی است اما 5 مرحله حیاتی است:

  1. استراتژی دیجیتال Digital Startegy
  2. تولید محتوا Content Marketing
  3. انتخاب رسانه SEO/PPC/Mobile/Online/Social Media/Website/E-shop
  4. داده کاوی و گزارشگیری  Analytics Data
  5. بهبود مستمر Continues Improvement

نظارت و كنترل آزمون پیشرفت پروژه

تبلیغ بدون اندازه‌گیری اثربخشی و نظارت آزمون بازخود مشتریان، بی‌نتیجه خواهد بود مارکت بازاریابی به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا بهترین استراتژی‌های پیشبرد فروش را برای محصولات و خدمات شرکت شناسایی کنند. چه پیشنهاد محصولات یا خدمات بدهند یا برنامه‌ای برای ترفیع محصول خود داشته باشد، کمپین بازاریابی می‌تواند کسب‌وکار شما را از طریق فرآیندها هدایت کند. قبل از اینکه دیجیتال مارکتینگ خود را گسترش دهید، باید جایگاه شرکت خود را در بازار و جایگاهی که می‌خواهید به آن دست‌یابید را مشخص کنید. سپس دیجیتال مارکتینگ خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که ارزش‌ها، ویژگی‌ها و مزایای محصولات یا خدمات شما قبل از برگزاری کمپین حفظ‌شده و حتی افزایش یابد.به یاد داشته باشید دیجیتال مارکتینگ بخشی از فرآیند طراحی کمپین بازاریابی است که تمرکزش بر انتشار پیام تبلیغاتی کسب‌وکار است. بنابراین باید این سه نکته را لحاظ کنید: باید خدمات و محصولاتتان را بازشناسی کنید. شرحی از خصوصیات و مزایای محصولات و خدمات شما، مزیت رقابتی شما نسبت به رقبا، تمرکز بر خصوصیات کلیدی مثل قیمت‌گذاری، تمرکز و توجه به چگونگی ایجاد ارزش‌افزوده نسبت به رقبا تهیه کنید.به‌عبارت‌دیگر دانستن این موضوع که شما قصد دارید چه چیزی را بفروشید و چرا مردم باید آن را بخرند، بسیار اهمیت ضروری دارد. لذا توجه به بازار هدفی که می‌خواهید شرکت و محصولات خود را آنجا معرفی و ایجاد تقاضا کنید. تعیین اینکه چه دسته‌ای از خریداران تمایل بیشتری به خرید محصول دارند و بعد تعیین و دسته‌بندی مشتریان هدف با در نظر گرفتن ویژگی‌های جغرافیایی، سن، جنسیت، خانواده، درآمد، موقعیت مکانی، استایل زندگی، الگوهای خرید، هدف‌های خرید و علائق و درنهایت اینکه رشد و پیشرفت کار را چه کسی هدایت خواهد کرد.پیام خود را متمایز کنید. این کار باعث می‌شود هم پیام و تبلیغ شما در ذهن او باقی بماند و هم به‌صورت آگاهانه و ناخودآگاه در تصمیم‌گیری خرید او اثر بگذارید و در هر مرحله از این فرایند از لحظه تولید پیام تا رساندن آن به گوش مخاطب و دریافت نتیجه این پیام همواره نظارت مستمری انجام خواهد گرفت تا در هر مرحله اقدامات بهتری را انجام و نسبت به بهینه‌سازی ادامه کاری اقدام نمود.